
Smith & Wesson 11998 SD9 9mm Luger 4″ 16+1 Flat Dark Earth Black Armornite Stai
UPC:
022188872415
SKU:
37488
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The Smith & Wesson SD9 pistol is a self-defense firearm with a Flat Dark Earth finish with a matte black slide. The pistol also has 3-Dot white sights, polymer frame, and stainless steel slide and barrel.
| Type: | Pistol |
| Action: | Striker Fire |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4″ |
| Capacity: | 16+1 |
| Safety: | No Manual |
| Grips: | Textured Flat Dark Earth Polymer |
| Sight Configuration: | 3 Dot White |
| Weight: | 22.30 oz |
| Frame Finish: | Flat Dark Earth |
| Frame Material: | Polymer |
| Barrel Type: | Stainless Steel |
| Slide Description: | Black Armornite Stainless Steel |
| Sight Style: | Contrast |
| Barrel Length Range: | 4″ to 4.99″ |
| Weight Range: | 16 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
