
Sig Sauer 938M9BRGAMBI P938 Micro-Compact *MA Compliant 9mm Luger 3″ 7+1 Black H
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
Sig’s Pistols are engineered to perform anywhere, at any time, and under any circumstance. They boast unique, advanced features that stand out among the rest. The P938 microcompact is inspired by the P238, but is still easy to conceal and even easier to shoot. The P938 Micro-Compact model features an all-metal frame and longer slide and barrel. The cocked-and-locked single-action trigger gives the P938 unmatched accuracy, while the ambidextrous safety makes it easy for left- and right-handed shooters. This model has an aluminum alloy frame with a black hard coat anodized finish, stainless steel slide with a black nitron finish, SigLite night sights, black polymer grip, and comes with one 7-round magazine.
| Type: | Pistol |
| Action: | SAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3″ |
| Capacity: | 7+1 |
| Safety: | Ambidextrous |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | Night |
| Weight: | 16 oz |
| Frame Finish: | Black Hardcoat Anodized |
| Frame Material: | Aluminum Alloy |
| Slide Description: | Black Nitron Stainless Steel |
| Sight Style: | Night |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
