
Sar USA B6C9BL B6C Compact 9mm Luger 3.80″ 13+1 (2) Black Polymer Frame Black Ox
UPC:
858763007022
SKU:
46425
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
This SAR USA B6 compact model features a 3.8″ hammer-forged barrel, 3-dot sights, black polymer frame, a black oxide slide, and has a 13-round magazine capacity.
| Type: | Pistol |
| Action: | SA/DA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.80″ |
| Capacity: | 13+1 |
| Safety: | Manual |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | 3-Dot |
| Weight: | 25.2 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Barrel Type: | Hammer-Forged |
| Slide Description: | Black Oxide Steel |
| Sight Style: | Contrast |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
