
Kahr Arms CW9093N CW *CA Compliant 9mm Luger 3.60″ 7+1 Black Matte Stainless Ste
UPC:
602686047395
SKU:
1728
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The CW from Kahr Arms is a 9mm double action pistol. This firearm features a black polymer frame and grips, along with a 3.5 inch barrel and a stainless steel slide. It also comes equipped with adjustable sights and one seven round magazine.
| Type: | Pistol |
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.60″ |
| Capacity: | 7+1 |
| Grips: | Textured Black Polymer |
| Sight Configuration: | Night Front Sight, Drift Adjustable Rear |
| Weight: | 15.8 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Matte Stainless Steel |
| Sight Style: | Night |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
| Weight Range: | 9.00 oz to 15.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
