
Hi-Point 916DD C9 9mm Luger 3.50″ 8+1 Digital Desert Camo
UPC:
752334010032
SKU:
1960
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
This Hi-Point 9mm pistol is constructed of a high-impact polymer with 3-dot fully-adjustable sights. Other features include a free trigger lock, a magazine disconnect safety, and a desert camo finish.
| Type: | Pistol |
| Action: | SAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.50″ |
| Capacity: | 8+1 |
| Safety: | Manual |
| Grips: | Digital Desert Camo |
| Sight Configuration: | 3-Dot Adjustable |
| Weight: | 29 oz |
| Frame Finish: | Digital Desert |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Digital Desert Steel |
| Sight Style: | Adjustable |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
