
Glock PI3430103 G34 Gen 3 9mm Luger 5.31″ 17+1 Black Steel Slide Black Polymer G
UPC:
764503301346
SKU:
13760
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
Obtaining the greatest accuracy for target shooting was the main reason for the development of the Glock 34 which has an extended barrel, greater slide dimensions, and long distance between the sights. This highly accurate pistol has found widespread use as a competitive pistol for USPSA, IDPA, IPSC, GSSF and other sport shooting organizations.
| Type: | Pistol |
| Action: | DAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 5.31″ |
| Capacity: | 17+1 |
| Safety: | Trigger, Firing Pin, Drop |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | Fixed |
| Weight: | 22.9 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Frame Material: | Polymer |
| Barrel Type: | Cold Hammer-Forged Polygonal Rifled |
| Slide Description: | Black Steel |
| Case Type: | Hard |
| Sight Style: | Adjustable |
| Barrel Length Range: | 5.00″ to 5.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
