
CZ-USA 91288 P-07 Suppressor Ready 9mm Luger 4.36″ 15+1 Urban Gray Black Steel S
UPC:
806703912882
SKU:
3283
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
This CZ Urban Grey Suppressor-Ready full size pistol features a threaded barrel, high suppressor sight with tritium lamp, and extended capacity magazine. It comes with interchangeable backstraps, nitrated slide finish, and safety and decocker that are interchangeable with a few minutes and minimal tools. Included is a integrated 1913 Picatinny rail on the dust cover. The P-07 is adaptable to the shooter and their needs, from service pistol to bedside protector to the envy of the shooting range.
| Type: | Pistol |
| Action: | SA/DA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 4.36″ |
| Capacity: | 15+1 |
| Safety: | Ambidextrous |
| Grips: | Stippled Urban Gray Polymer |
| Sight Configuration: | 3-Dot Tritium |
| Weight: | 28 oz |
| Frame Finish: | Urban Gray |
| Frame Material: | Polymer |
| Barrel Type: | Cold Hammer-Forged |
| Slide Description: | Black Steel |
| Sight Style: | Night |
| Barrel Length Range: | 4.00″ to 4.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
