
CZ-USA 01235 CZ 75 B Omega SR 9mm Luger 5.20″ 10+1 Urban Gray Urban Gray Steel S
UPC:
806703012353
SKU:
3252
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
This Urban Grey Suppressor-Ready Series pistol features a threaded barrel, with high suppressor sights, tritium lamps, and extended capacity magazines. It allows users to swap from decocker to safety operation in the same manner as the popular P-07/P-09 pistols. Using the same simplified, robust variation of the trigger system as the previous Omega, trigger parts use an interlocking design that allows for easy disassembly and reassembly without the need for tools.
| Type: | Pistol |
| Action: | SA/DA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 5.20″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | Ambidextrous, Firing Pin |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | 3-Dot Tritium |
| Weight: | 41.6 oz |
| Frame Finish: | Urban Gray |
| Frame Material: | Steel |
| Barrel Type: | Cold Hammer-Forged |
| Slide Description: | Urban Gray Steel |
| Sight Style: | Night |
| Barrel Length Range: | 5.00″ to 5.99″ |
| Weight Range: | 32.00 oz to 47.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
