
CZ-USA 01199 P-01 *CA Compliant 9mm Luger 3.75″ 10+1 Black Black Steel Slide Bla
UPC:
806703011998
SKU:
31186
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The CZ P-01 underwent 3 years of some of the most aggressive small arms testing ever. The CZ P-01 features aircraft grade aluminum alloy frame, hammer forged barrel, decocker, and firing pin block. Also featuring M3 rail, dual slide serrations, rubber grips, and a matte poly coat finish.
| Type: | Pistol |
| Action: | SA/DA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.75″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Safety: | Decocker, Hammer, Firing Pin |
| Grips: | Black Polymer |
| Sight Configuration: | Fixed |
| Weight: | 27.2 oz |
| Frame Finish: | Black |
| Barrel Type: | Cold Hammer-Forged |
| Slide Description: | Black Steel |
| Sight Style: | Fixed |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
