
Auto-Ordnance 1911BKO9 1911-A1 9mm Luger 5″ 9+1 Matte Black Black Steel Slide C
UPC:
602686321112
SKU:
38327
$200.00
Product Attributes
| Caliber/Gauge: | 9mm Luger |
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The Thompson 1911A1 Matte Black pistol has a 5″ barrel, brown checkered plastic grips, and is contructed of steel. It is chambered in 9mm and has a capacity of 9+1.
| Type: | Pistol |
| Action: | SAO |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 5″ |
| Capacity: | 9+1 |
| Safety: | Manual, Grip, Firing Pin |
| Grips: | Checkered Brown Polymer |
| Sight Configuration: | Blade Front, Drift Adjustable Rear |
| Weight: | 39 oz |
| Frame Finish: | Matte Black |
| Frame Material: | Steel |
| Slide Description: | Black Steel |
| Barrel Length Range: | 5.00″ to 5.99″ |
| Weight Range: | 32.00 oz to 47.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
