
Rock Island 51656 MAPP MS *CA Compliant* Single/Double 9mm Luger 3.6″ 10+1 Black
SKU:
35250
$200.00
Product Attributes
| Pages: | 0 |
Out of stock
Guaranteed safe checkout

Free Delivery 30 Day Trial Free Returns
Need Help? Call Us +1 255 854 55 26
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
The MAPP series provides a light and capable double action service grade pistol for concealed carry and self defense. The FS model is built with a durable, lightweight polymer frame and steel slide. It features a 3.6″ barrel, accessory light rail, and an integrated front sight with a snag-free rear. This model is CA compliant and has a matte black frame with a parkerized slide.
| Type: | Pistol |
| Action: | Single/Double |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Length: | 3.6″ |
| Capacity: | 10+1 |
| Grips: | Black Polymer Grip/Frame |
| Sight Configuration: | 3-Dot |
| Weight: | 26.4 oz |
| Frame Finish: | Black Parkerized |
| Frame Material: | Polymer |
| Slide Description: | Black Parkerized |
| Sight Style: | Contrast |
| Barrel Length Range: | 3.00″ to 3.99″ |
| Weight Range: | 16.00 oz to 31.99 oz |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.
